Op donderdag 21 maart 2012 deden 500 kinderen uit de groepen 7 en 8 van verschillende basisscholen uit Bergschenhoek en omstreken mee met Wandelen voor Water. Op deze zonovergoten dag druppelden de kinderen ’s ochtends vroeg binnen, vol goede moed om aan de wandeling van 6 kilometer te beginnen met 6 liter water in een special daarvoor gemaakte blauwe rugzak.
De dag begint met een welkomstwoord van de burgemeester en een warming-up onder begeleiding van Senegalese muzikanten, namelijk de band van Omar Ka. De kinderen zingen en dansen. Vervolgens tellen ze af en Wandelen voor Water in Bergschenhoek gaat van start.
In 10 groepen begonnen de kinderen na het startsein aan de wandeling door het Hoge Bergse Bos. Ik loop met de groepen mee en interview kinderen onderweg. De kinderen weten erg veel over Wandelen voor Water. Ze vertellen me dat ze meedoen, omdat heel veel kinderen in ontwikkelingslanden iedere dag zo ver moeten lopen om water te halen. Sommige kinderen vinden het erg zwaar, maar houden toch vol!
Leden van Rotaryclub de Rottemeren organiseerden een groot deel van deze dag. Zij gaven gastlessen op de deelnemende basisscholen, waardoor de leerlingen leerden over de situatie in Malawi, water en touwpompen. Vrijwilligers van de Rabobank zorgden ervoor dat de kinderen de juiste richting op liepen en voor een krentenbol en appelsap. Ook de EHBO was aanwezig.
Na 6 kilometer zit de wandeling erop en legen de kinderen hun flessen in een daarvoor aangelegde goot die ervoor zorgt dat al het water uitkomt in een beek.
De schoolkinderen in Bergschenhoek haalden samen € 15.167,92 op, wat door Aqua for All werd verdubbeld tot € 30.335,84. De opbrengst gaat naar een project in Mzuzu stad in het noorden van Malawi waar een tekort aan water voor grote problemen zorgt. Het project is bedoeld om mensen te leren hoe ze zelf een touwpomp vlakbij hun dorp kunnen maken en onderhouden. Op deze manier hebben de mensen toegang tot schoon drinkwater en hoeven kinderen geen grote afstanden meer af te leggen om water te halen.
Hier vind je een video die een indruk geeft van Wandelen voor Water in Bergschenhoek. Meer video’s kun je hier vinden.
Mede dankzij RC de Rottemeren werd deze dag een groot succes. Hopelijk is iedereen er volgend jaar weer bij!
Laura Roverts, Akvo

